Baza firm

Kalkulator mas

Przelicznik miar

Newsletter

Dopisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe info-
rmacje wprost na Twój e-mail.

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-02-25
USD 3,9624 -0,37%
EUR 4,2996 -0,05%
CHF 4,0537 -0,01%
GBP 5,1489 +0,38%
Wspierane przez Money.pl
Chcę dodać: 
Jesteś w: Strona główna » News » News

Sorma staje się coraz bardziej ekologiczna

2020-01-30

Sorma jest mocno zaangażowana w ochronę środowiska w celu zminimalizowania wpływu swojej działalności. W ostatnich tygodniach wenecka firma, lider dystrybucji narzędzi skrawających dla przemysłu mechanicznego oraz diamentowych narzędzi superściernych, zastąpiła tworzywa sztuczne stosowane w opakowaniach wtórnych, stosując zamiast nich przyjazne dla środowiska materiały w 100% nadające się do recyklingu.

A mianowicie:
- zamiast plastikowej folii bąbelkowej stosuje się obecnie naturalny papier z certyfikatem FSC, składający się w 50% z włókien trawiastych;
- taśma klejąca używana do zamykania kartonów jest wykonana z papieru i naturalnej gumy, dlatego też może być ona łatwo przetwarzana wraz z resztą opakowania.

Sorma, oprócz zarządzania opakowaniami wtórnymi, nad którymi sprawuje ona pełną kontrolę, wraz ze swoimi partnerami prowadzi narady w celu ograniczenia, na ile to możliwe, stosowania tworzyw sztucznych nawet i w opakowaniach pierwotnych.

Wybór skoncentrowania się na przyjaznych dla środowiska opakowaniach jest tylko jednym z obszarów wyznaczonych przez firmę w celu poprawy jej wpływu na środowisko. Kolejnym istotnym krokiem, który został ostatnio podjęty przez firmę Sorma, jest instalacja na dachu nowego Centrum Logistycznego paneli fotowoltaicznych, które minimalizują zużycie energii pochodzącej ze źródeł kopalnych.

Wszystkie te działania wiążą się z poniesieniem kosztów finansowych w perspektywie krótko- i średnioterminowej, ale pragnieniem firmy jest możliwość wniesienia własnego niewielkiego wkładu w wyższą sprawę, która dotyczy wszystkich: firm, instytucji i obywateli.

«Doskonale wiemy, że są to niemalże znikome decyzje w obliczu alarmu dot. degradacji środowiska - wyjaśnia Elena Galluzzi, Szef Komunikacji firmy Sorma - nasze indywidualne działania nie są wystarczające, podobnie jak działania małych i średnich firm takich jak nasza. Wierzymy jednak, że nie może to stanowić dobrego powodu do poddania się obojętności, lecz raczej do podniesienia poziomu naszej czujności: chcemy wymagać więcej i od siebie i od innych».

Aby dowiedzieć się więcej o działalności firmy Sorma, zapraszamy do odwiedzenia strony www.sorma.net.