Baza firm

Kalkulator mas

Przelicznik miar

Newsletter

Dopisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe info-
rmacje wprost na Twój e-mail.

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-08-14
USD 3,7227 +0,14%
EUR 4,3988 -0,05%
CHF 4,0906 +0,05%
GBP 4,8692 +0,08%
Wspierane przez Money.pl
Chcę dodać: 
Jesteś w: Strona główna » News » News

DMG MORI EMO Hanower 2019

2019-08-21

Aktywne kształtowanie przyszłości cyfrowej: obrabiarki high-tech oferujące stałą łączność, portal dla klientów my DMG MORI, zorientowane na klienta rozwiązania automatyzacji i WYTWARZANIE PRZYROSTOWE na stoisku DMG MORI na targach EMO.

Automatyzacja i cyfryzacja w Hali 2

• 29 automatyzacji, w tym modułowe i wykorzystujące technologie robotyczne systemy przenoszenia obrabianych przedmiotów oraz palet wykorzystujące samodzielne systemy transportowe
• Zintegrowana cyfryzacja: inteligentne usługi i aplikacje ze zintegrowanymi funkcjami łączności dla produkcji połączonej
• Ponad 30 innowacji cyfrowych, w tym nowe aplikacje CELOS, zaawansowany system monitoringu DMG MORI, efektywne planowanie i kontrola produkcji oraz oparta na sieci optymalizacja procesów konserwacji
• my DMG MORI: unikalny portal klienta zwiększający przejrzystość, jakość i szybkość działania wszystkich procesów usługowych
• WYTWARZANIE PRZYROSTOWE: otwarty łańcuch procesów od obiegu materiałów, przez symulację, do usług i konsultingu
• DMG MORI Technology Excellence: rozwiązania procesowe obejmujące certyfikację aż do projektów w nowych obszarach produkcji.

 

Aktywne kreowanie przyszłości cyfrowej: DMG MORI zaprezentuje rozwiązania automatyki i cyfryzacji na żywo w Hali 2 na tegorocznych targach EMO w Hanowerze.

DMG MORI jest globalnym propagatorem zrównoważonego rozwoju w 42 branżach oraz wiodącym światowym producentem maszyn do obróbki metalu. Firma chce podkreślić swoją pozycję na tegorocznych targach EMO dzięki przełomowym osiągnięciom w produkcji przyszłości. W dniach 16–21 września 2019 r. DMG MORI skorzysta z okazji, jaką stwarza udział w kluczowych targach branżowych, aby zaprezentować najnowsze innowacje w dziedzinie automatyzacji, zintegrowanej cyfryzacji i wytwarzania przyrostowego. 29 z 45 obiektów wystawionych w Hali 2 przy wejściu północnym będzie zawierać rozwiązania automatyzacji. W zakresie cyfryzacji DMG MORI skupi się na temacie łączności jako fundamentu dla wszystkich zorientowanych na przyszłość produktów i technologii. Funkcje łączności można spotkać we wszystkich obrabiarkach, protokołach, działaniach na wszystkich platformach oraz we wszystkich produktach. Doskonałe uzupełnienie oferty stanowi ostatnia aktualizacja aplikacji CELOS i rozwiązania automatyzacji, w tym modułowe i wykorzystujące technologie systemy przenoszenia obrabianych przedmiotów oraz palet za pomocą robotów. Zostanie zademonstrowany także nowy portal dla klientów – my DMG MORI. Występ DMG MORI na targach dopełni prezentacja Centrów DMG MORI Technology Excellence dla głównych branż przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, odlewniczego i technologii medycznych.

Automatyzacja:
Tworzenie wartości automatyzacji dzięki obrabiarkom DMG MORI

WH CELL i WH FLEX to tylko dwa z 29 rozwiązań automatyzacji, które DMG MORI zaprezentuje na targach EMO. Po udanym starcie DMG MORI HEITEC pod koniec 2017 roku możliwa była realizacja kilkudziesięciu projektów. W przyszłości w ofercie DMG MORI znajdą się wyłącznie obrabiarki zawierające rozwiązania w zakresie automatyzacji wychodzące naprzeciw ogromnemu, stale rosnącemu popytowi. Kolejną atrakcją spośród ogromnej liczby rozwiązań automatyzacji w Hali 2 jest DMU 65 monoBLOCK z nowym wózkiem AGV (ang. Automatic Guided Vehicle), czyli samodzielnym systemem automatyzacji palet. To innowacyjne rozwiązanie zapewnia elastyczny schemat automatyzacji z nieograniczonym dostępem do obrabiarki oraz koncepcję inteligentnego bezpieczeństwa we współpracy człowiek-maszyna.
 

Jedną z atrakcji pośród ogromnej liczby rozwiązań automatyki w Hali 2 jest DMU 65 monoBLOCK z nowym wózkiem AGV (ang. Automatic Guided Vehicle), czyli samodzielnym systemem automatyzacji palet.

 

W zakresie cyfryzacji DMG MORI skupi się na temacie łączności jako fundamentu dla wszystkich zorientowanych na przyszłość produktów i technologii.

Zintegrowana cyfryzacja:
Inteligentne usługi i aplikacje ze zintegrowanymi funkcjami łączności dla produkcji połączonej

Dla DMG MORI łączność stanowi jedną z podstawowych funkcji na drodze do tzw. cyfrowej fabryki, ponieważ tylko otwarte interfejsy i standaryzowane protokoły komunikacyjne mogą zapewnić kompleksową, zorientowaną na przyszłość integrację i interoperacyjność obrabiarek i procesów. Dlatego też w przyszłości wszystkie nowe obrabiarki DMG MORI będą zawierały funkcje łączności w standardzie, bez kosztów dodatkowych. Nowy interfejs IIoT wspiera zarówno standardowe protokoły MQTT i MTconnect, jak i nowy standard UMATI (Universal Machine Tool Interface) oparty na UPC UA.

DMG MORI zaprezentuje nowe aplikacje CELOS ukierunkowane na zintegrowane funkcje łączności. Na przykład APPLICATION CONNECTOR pozwala na obsługę wszystkich aplikacji internetowych bezpośrednio przez CELOS. Możliwa jest zatem bezpośrednia interakcja z systemami MES lub ERP oraz dostęp do specjalistycznych aplikacji dla klientów. Nowa funkcja JOB IMPORT pozwala na bezpośredni import zamówienia z MES lub ERP do aplikacji CELOS JOB MANAGER.


my DMG MORI: unikalny portal klienta zwiększający przejrzystość, jakość i szybkość działania wszystkich procesów usługowych.

Maksymalizacja korzyści dla klientów jest także głównym celem portalu my DMG MORI. DMG MORI łączy oczekiwania związane ze zorientowanymi na przyszłość inicjatywami „Zintegrowana cyfryzacja”, „Pierwsza jakość” i „Najważniejszy jest klient”. Rezultatem tych działań jest unikalny portal klienta służący do interaktywnej współpracy między DMG MORI i klientami firmy.

W przyszłości zamówienia na usługi będzie można składać jednym przyciskiem na portalu my DMG MORI. Taki interaktywny formularz pozwoli zapobiec wszelkim nieporozumieniom. Zamówienia na konkretne usługi oraz załączane zdjęcia lub nagrania wideo mogą teraz natychmiast dotrzeć do właściwego eksperta ds. usług DMG MORI, a funkcja śledzenia zapewnia przejrzystość wszystkich procesów i procedur dotyczących usług. Możliwe będzie nawet prześledzenie zamówień na części zamienne z dokładnością do minuty.

Wytwarzanie przyrostowe:
Otwarty łańcuch procesów od obiegu materiałów, przez symulację, do usług i konsultingu

Dzięki czterem pełnym łańcuchom procesów wytwarzania przyrostowego z technologią łoża proszkowego i dyszy proszkowej DMG MORI zapewnia pełny zakres usług związanych z wytwarzaniem przyrostowym. Obrabiarki z łożem proszkowym serii LASERTEC SLM zostały zaprojektowane do produkcji skomplikowanych przedmiotów. Precyzja selektywnego stapiania laserowego pozwala na realizację skomplikowanych geometrii, które nie byłyby osiągalne dla metod tradycyjnych. Seria obejmuje popularne urządzenie LASERTEC 30 SLM 2. generacji z powierzchnią do napawania 300 × 300 × 300 mm oraz LASERTEC 12 SLM, które swoją wyjątkową precyzję zawdzięcza średnicy skupienia równej 35 µm. Szybka wymiana materiału przy użyciu modułów proszku rePLUG zajmuje mniej niż dwie godziny. Oprogramowanie OPTOMET umożliwia automatyczne obliczanie wszystkich parametrów procesów, które zajmuje zaledwie kilka dni zamiast kilku miesięcy. Można, na przykład, z łatwością obliczyć grubość warstwy, co pozwoli znacznie przyspieszyć i usprawnić proces wytwarzania.

 

Obrabiarki z łożem proszkowym serii LASERTEC SLM zostały zaprojektowane do produkcji skomplikowanych przedmiotów.

Jako obrabiarka z dyszą proszkową stworzona głównie do produkcji większych przedmiotów do ø 500 x 400 mm i wagi 600 kg, LASERTEC 65 3D hybrid łączy w sobie produkcję przy użyciu napawania laserowego i 5-osiową frezarską obróbkę symultaniczną. To hybrydowe podejście pozwala na produkowanie złożonych geometrii jakości gotowego wyrobu oraz na wykorzystanie różnych materiałów w jednym obrabianym przedmiocie. DMG MORI zaprezentuje LASERTEC 65 3D hybrid na targach EMO wraz z serią czujników monitorowania i kalibracji, które zwiększają niezawodność procesów i poprawiają jakość części wytworzonych metodą przyrostową. Co więcej, napawanie laserowe może także służyć do naprawy obrabiarek. DMG MORI zaprezentuje na targach EMO swoją zautomatyzowaną koncepcję dla tego zagadnienia.

DMG MORI Technology Excellence:
Rozwiązania procesowe obejmujące certyfikację aż do projektów w nowych sektorach produkcji
DMG MORI od kilku lat z powodzeniem prowadzi Centra Technology Excellence, skupiające się na głównych branżach przemysłu lotniczego, motoryzacyjnego, odlewniczego i technologii medycznych. Strategia zakłada ścisłą współpracę z klientami na początkowych etapach projektu, co ma zapewnić realizację optymalnej koncepcji produkcji. Obrabiarki już dawno nie są celem samym w sobie. Obecnie branża skupia się na integralnych rozwiązaniach procesowych, w tym na certyfikacji aż do projektów z nowych obszarów produkcji. DMG MORI współpracuje w tym zakresie z wieloma partnerami, co pozwala na optymalną integrację obrabiarek, mocowań i rozwiązań automatyzacji. Zakres oferowanych usług jest na tyle duży, że DMG MORI wspiera swoich klientów w zakresie certyfikacji, na przykład podczas wchodzenia na nowy rynek, taki jak sektor technologii medycznych. Centra DMG MORI Technology Excellence oferują wszelkie usługi konieczne do skutecznej realizacji projektu pochodzące z jednego źródła.