Baza firm

Kalkulator mas

Przelicznik miar

Newsletter

Dopisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe info-
rmacje wprost na Twój e-mail.

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-06-01
USD 3,9680 -0,88%
EUR 4,4202 -0,68%
CHF 4,1401 -0,53%
GBP 4,9223 +0,02%
Wspierane przez Money.pl
Chcę dodać: 
Jesteś w: Strona główna » News » News

Okamoto na targach INTEC 2019

Wydajne rozwiązania maszynowe
Do szlifowania elementów precyzyjnych

Zautomatyzowana ekonomiczna produkcja z dużą precyzją

Dla producentów elementów precyzyjnych targi INTEC na początku 2019 roku były pierwszym dużym wydarzeniem branżowym w kalendarzu, podczas którego istotne było odebranie nowych bodźców do własnej produkcji. W związku z tym nie mogło zabraknąć producenta szlifierek Okamoto. Specjaliści od szlifowania oprócz szerokiego asortymentu wydajnych rozwiązań zaprezentowali zmodyfikowane lub nowo zaprojektowane produkty, jak na przykład szlifierka do płaszczyzn ACC450AV.

W segmencie budowy narzędzi, maszyn i pojazdów oraz w branży astronautycznej, produkcji półprzewodników, płytek półprzewodnikowych oraz urządzeń optycznych stale zwiększają się wymagania dla jakości powierzchni elementów. Wymagane płaszczyzny w skrajnych zakresach tolerancji można wyszlifować tylko przy użyciu nowoczesnej technologii maszyn. Firma Okamoto dzięki innowacyjnym rozwiązaniom urządzeń udostępnia najróżniejszym branżom unikatowy asortyment produktów dla wszystkich obszarów technologii szlifowania.

Kamil Guttmann z działu sprzedaży w Okamoto: „Podczas konstruowania urządzeń w Okamoto skupiamy się głównie na zwiększeniu prędkości procesu, a jednocześnie precyzyjniejszym i przede wszystkim bardziej opłacalnym szlifowaniu. W Okamoto udaje się to pogodzić między innymi dzięki pionierskim koncepcjom łoża maszyny i wrzecion, postępowej technologii liniowej i hydrostatycznej oraz łatwej w obsłudze technologii sterowania iQ”.

Przykładem postępów w rozwoju jest szlifierka do płaszczyzn ACC450AV. Podczas targów INTEC była najważniejszym wystawianym produktem obok innych rozwiązań do procesów obróbki ściernej. Ten model poszerza asortyment szlifierek do płaszczyzn serii ACC firmy Okamoto. Urządzenie jest przeznaczone do szlifowania powierzchni o wielkości od 450 × 150 mm i wysokości szlifowania 357,5 mm. Nadaje się także do szlifowania niewielkich detali przeznaczonych do branży narzędziowej i do konstrukcji form wtryskowych.

Urządzenie umożliwia pracę z najmniejszym posuwem 0,0001 mm ustawianym za pomocą pokrętła elektronicznego lub ręcznie impulsowo. Ponadto agregat hydrauliczny i urządzenie podstawowe są od siebie oddzielone, aby w jeszcze większym stopniu eliminować wpływ rozszerzalności cieplnej i działania drgań na detal. Dzięki temu można szlifować niewielkie powierzchnie z doskonałą precyzją i jakością. Wyświetlacz z cyfrowym wskazaniem położenia poprawia komfort obsługi. Dzięki różnorodnym opcjom model ACC450AV można dostosować indywidualnie do potrzeb klienta.

Kamil Guttmann dodaje: „Najwyższa jakość z najmniejszymi tolerancjami zapewniają krótszy czas pracy maszyny i czas przebiegu”.


 
www.okamoto-europe.de