Baza firm

Kalkulator mas

Przelicznik miar

Newsletter

Dopisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe info-
rmacje wprost na Twój e-mail.

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2019-07-16
USD 3,7867 +0,03%
EUR 4,2582 -0,21%
CHF 3,8475 -0,10%
GBP 4,7214 -0,63%
Wspierane przez Money.pl
Chcę dodać: 
Jesteś w: Strona główna » News » News

Silniki dla inteligentnych napędów

2018-08-27


Dynamiczne, precyzyjne i łatwe w konfiguracji - najnowsze rozwiązania w dziedzinie napędów firmy Bosch Rexroth spełniają wyśrubowane wymogi w zakresie automatyki i elektryfikacji.
 
Nowa generacja wydajnych i elastycznych silników MS2N łączy w sobie doskonałą dynamikę, kompaktowe rozmiary i wysoką sprawność energetyczną

Przyszłościowe rozwiązania dzięki dużej gęstości mocy i bogatej funkcjonalności

Większy moment i wyższe prędkości obrotowe, praktyczne połączenie za pomocą jednego kabla oraz bogaty wybór opcji. Nowa generacja wydajnych
i elastycznych silników MS2N łączy w sobie doskonałą dynamikę, kompaktowe rozmiary i wysoką sprawność energetyczną. Duży wybór wirników z małą i średnią bezwładnością jest dostępny na potrzeby optymalnego dopasowania masy. Silniki MS2N stały się źródłem danych dla inteligentnych rozwiązań w środowisku Przemysłu 4.0.
Licząca ponad 50 typów szeroka gama silników MS2N firmy Bosch Rexroth umożliwia osiągnięcie maksymalnego momentu obrotowego o wartości 360 Nm i maksymalnej prędkości obrotowej do 9 000 obr./min. Duża gęstość mocy jest osiągana dzięki zoptymalizowanej konstrukcji elektromagnetycznej silnika. Dzięki precyzyjnie wysterowanym wartościom momentów i prędkości obrotowych, opcjom enkoderów ukierunkowanym na konkretne aplikacje oraz opcjonalnym połączeniom za pomocą jednego kabla, silniki w elastyczny sposób spełniają zróżnicowane wymagania nowoczesnej technologii automatyzacji. Wymuszona wentylacja i chłodzenie wodą umożliwiają osiągnięcie nowych poziomów wydajności.

Inteligencja systemu

Linia produktów MS2N to inteligentne rozwiązania umożliwiające odczyty danych z każdego silnika dotyczących nasycenia i temperatury. Dane te
są zapisywane w pamięci silnika. Sterowniki napędu IndraDrive przetwarzają te wartości w czasie rzeczywistym, znacząco zwiększając precyzję momentu obrotowego i zawężając zakres tolerancji podczas pracy do dużo niższych wartości od dotychczasowych standardów. Serwosilnik może być używany jako niezawodny czujnik i jako źródło danych. Technologia Przemysłu 4.0 może być realizowana w ekonomiczny sposób i bez użycia dodatkowych komponentów.

Maksymalne bezpieczeństwo konstrukcji i obsługi

Wprowadzenie modelu silnika MS2N do oprogramowania IndraSize umożliwia bezpieczną, szybką i prostą konfigurację napędu, odzwierciedlającą rzeczywistą pracę. W ten sposób inżynierowie mogą optymalizować projekty napędów dostosowane do indywidualnych projektów. Wbudowane enkodery posiadające standard SIL3 PLe zapewniają maksymalne bezpieczeństwo na potrzeby technologii SafeMotion.

Co warto wiedzieć o serwosilnikach MS2N firmy Bosch Rexroth?
Poznajmy kilka istotnych faktów:

Połączenie jednokablowe

 Długość kabla do 75 m bez dodatkowych komponentów
 Wtyk z szybkozłączem

Wydajność

 Kompaktowe silniki
 Duża wartość momentu obrotowego
 Poszerzony zakres prędkości
 Wysoka sprawność energetyczna
 Opcjonalna wentylacja wymuszona i chłodzenie wodą

Elastyczna konfiguracja

 Wał gładki, z wpustem, uszczelnienie wału
 Klasa ochrony IP64, IP65 lub IP67
 Energooszczędny hamulec
 Zwiększona dokładność wykonania kołnierza
 Szeroki wachlarz dodatkowych opcji
 Ponad 50 typów silników w 6 rozmiarach, 5 długościach i 3 typach chłodzenia

Typy enkoderów

 Cztery typy enkoderów
 Opcja bezpieczeństwa funkcjonalnego  w standardzie SIL3 PLe
 Jednoobrotowe/wieloobrotowe
 Pamięć danych silnika