Baza firm

Kalkulator mas

Przelicznik miar

Newsletter

Dopisz się do newslettera, aby otrzymywać najświeższe info-
rmacje wprost na Twój e-mail.

Kursy walut

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2018-08-20
USD 3,7695 -0,24%
EUR 4,2997 -0,15%
CHF 3,7838 -0,23%
GBP 4,8009 -0,07%
Wspierane przez Money.pl
Chcę dodać: 
Jesteś w: Strona główna » News » News

Seminarium "SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU 2017"

2017-08-04

Już po raz drugi organizatorzy mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w Seminarium pt.: SYNERGIA NAUKI I PRZEMYSŁU 2017. Jest to spotkanie skupiające i integrujące ludzi świata nauki i przemysłu. W tym roku ma na celu wspólne działanie uczelni oraz wielkich i rozpoznawalnych na rynku światowym firm (SIEMENS, HEIDENHAINE, DMGMORI, SANDVIK, i wielu innych) na rzecz  PROCESU KSZTAŁCENIA PROGRAMISTÓW I OPERATORÓW OBRABIAREK STEROWANYCH NUMERYCZNIE CNC.

Celem nadrzędnym organizowanego, trzydniowego Seminarium jest zaprezentowanie strategii rozwoju długofalowego systemu szkoleń i kształcenia inżynierskiego, niezwykle poszukiwanych na rynku pracy - programistów i operatorów obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Podczas seminarium omówione zostaną potrzeby lokalnego przemysłu w tym zakresie oraz możliwości wsparcia szkoleniowego lokalnych ośrodków edukacyjnych.

Kształtowanie kompetencji studentów i pracowników poprzez zdobywanie wiedzy praktycznej to przecież synergiczne działanie - a wręcz współdziałanie - wielu podmiotów i organizacji mające przynieść większe i lepsze efekty w procesie kształtowania zawodu inżynierskiego - programista operator obrabiarek sterowanych Numerycznie CNC. Te uzupełniające się działania poprzez realizację wspólnych celów,  kooperację (współpracę) i synchronizację mają przynieść oczekiwane efekty w myśl idei , że ”…efekt zorganizowanej pracy zespołowej, jest wyższy niż suma efektów działań indywidualnych…”.

Gospodarzem Seminarium jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie, zaś spotkanie objęte jest patronatem honorowym i medialnym. Mecenat sprawują rozpoznawalne na rynku światowym firmy
i koncerny przemysłowe.

Dwa pierwsze dni Seminarium (4÷5 września 2017r.) poświęcono relacjom na styku nauka – przemysł, zaś dzień trzeci (6 września 2017r.) dedykowano szkołom, uczelniom i innym instytucjom prowadzącym działalność edukacyjną.

Seminarium ma charakter otwarty i jest w pełni bezpłatne. W programie  przewidziano ciekawe prezentacje, wykłady i prelekcje oraz niezwykle interesujące pokazy  „na żywo” na  ponad 20  maszynach , głównie obrabiarkach sterowanych numerycznie CNC.
 
Kwartalnik Naukowo-Techniczny "Obróbka Metalu"jest patronem wydarzenia.


Termin: 04 - 06.09.2017
Miejsce: Chełm
Organizator: PAŃSTWOWA WYŻSZA SZKOŁA ZAWODOWA W CHEŁMIE, CENTRUM STUDIÓW INŻYNIERSKICH
Kontakt 
dr inż. Jerzy Józwik, zastępca dyrektora Instytutu Nauk Technicznych i Lotnictwa PWSZ w Chełmie,
Centrum Studiów Inżynierskich,
DEPUŁTYCZE KRÓLEWSKIE 55;
tel. +48 691 035 576;
synergia.pwsz.chelm.pl